8 lat temu zostałem ratownikiem medycznym. Z tytułu wykonywanego zawodu niejednokrotnie trafiałem na osoby wymagające nawodnienia i uzupełnienia elektrolitów, a te doświadczenia popchnęły mnie dalej – w kierunku zastosowania farmacji w polepszaniu ludzkiego zdrowia i utrzymywania jego optymalnych parametrów.
Wlewy kroplowe, hormonoterapie, peptydoterapie, terapie lekami, a także innymi środkami czynnymi stały się moim oczkiem w głowie, dzięki czemu jestem w swoim życiu tu, gdzie jestem.
Współtworzę specjalistyczne konsylium, składające się z lekarza, fizjoterapeuty i ratownika medycznego, w którym jestem głównym nadzorcą i osobą odpowiedzialną za zbieranie przekazu od pacjenta. Dzięki temu ustalane przez Konsylium procesy mają zapewniony wysoki stopień bezpieczeństwa.
W ciągu ostatnich kilku lat w Polsce widać znaczący wzrost popularności wcześniej wspomnianego wspomagania regeneracji i procesów metabolicznych – nie tylko w przypadku sportowców lub osób o skrajnym zapotrzebowaniu, ale coraz częściej w obszarze życia codziennego, chorób, spadku regeneracji, samopoczucia i ogólnego osłabienia.
Niejednokrotnie zdarza się, że osoby korzystające z tego typu usług wchodzą w relacje z pseudospecjalistami, którzy nie mają ze światem medycznym nic wspólnego, a swoje doświadczenie bazują jedynie na wcześniejszych eksperymentach i wiedzy nabytej na forach sportowych. Działając na tej podstawie mogę doprowadzić do tragicznej w skutkach sytuacji z udziałem pacjenta.
W ciągu ostatnich dwóch dekad bardzo rozwinęły się badania nad środkami czynnymi – są one częstym tematem sympozjów naukowych oraz innych dysput w środowiskach medycznych i farmaceutycznych. Jestem częścią tej grupy zawodowej, aktywnie uczestniczę w jej działaniach i wspieram jej szeroko pojęty rozwój. Decydując się na współpracę z Lab-Zdrowie, nie wybieracie więc kota w worku, a sprawdzony zespół zawodowców.
Przy stałej współpracy zajmujemy się prowadzeniem nadzoru nad stanem morfologicznym, stosowanymi medykamentami i wdrażanymi planami wspomagającymi. W takim przypadku niezbędne do wykonania badania, których wyniki wpływają na plan prowadzonej terapii i zastosowanych wdrożeń farmakologicznych, wykonywane są w cenie wizyty.
1. Prowadzenie osób zaawansowanych sportowo
suplementacja i farmakologiczne wspomaganie wydolności organizmu, zwiększenie lub redukcja masy, regeneracja przed- i postartowa, profilaktyka stanu zdrowia w trakcie cyklu treningowego i suplementacyjnego, farmakologicznego
2. Testosterone Replacement Therapy – Terapia zastępcza testosteronem
badanie, porada, prowadzenie terapii zastępczej, ustalanie dawki minimalnej
3. Przygotowania do wyczynu/startów
przygotowanie farmakologiczne przed, podczas i po eventach sportowych
4. Prowadzenie regeneracyjne
diagnostyka i doradztwo, profilaktyka farmakologiczna, profilaktyka suplementacyjna
5. Konsultacje dysfunkcji morfologicznych (lipidogram, deficyty witaminowe, deficyty mineralne, deficyty hormonalne)
diagnostyka i doradztwo, profilaktyka farmakologiczna, profilaktyka suplementacyjna
6. Minimalizacja skutków ubocznych poprzednich cykli
normalizacja i regulacja po źle przeprowadzonej terapii hormonami, pomoc w doprowadzeniu do homeostazy
7. Wspomaganie odchudzania
współpraca z lekami odchudzającymi, hormonoterapia, ozempic, trulicity, saxenda, peptydy
8. Wspomaganie leczenia tarczycy
ocena wyników badań, wytyczne diagnostyczne, sugestie suplementacji farmakologicznej i pozostałej
Konsultacja służy wyłącznie przekazaniu sugestii bazującej na informacjach medycznych oraz doświadczeniu własnym, a informacje zawarte w sugestiach nigdy nie mają charakteru instruktażowego i absolutnie jako takie nie mogą być traktowane. Pod żadnym warunkiem nie należy stosować jakichkolwiek farmaceutyków bez konsultacji z właściwym lekarzem prowadzącym. Doping jest sztucznym, nienaturalnym sposobem podnoszenia wydolności organizmu. Stosowanie dopingu jest zawsze niebezpieczne oraz niesie ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia. Im bardziej amatorskie podejście do tego zagadnienia, tym większe potencjalne ryzyko.
Lab-Zdrowie i jego konsylium specjalistyczne dba o rzetelność i jakość prowadzonych terapii.
Niestosowanie się do zaleceń w przypadku zalecanych środków do samodzielnego podania przez pacjenta może stanowić poważne zagrożenie zdrowia i życia.
Lab-Zdrowie, zgodnie z zasadami etyki i integrowania wartości sportowych, zdecydowanie nie zaleca i nie wspiera jakiejkolwiek formy dopingu w sporcie ani w jakimkolwiek innym kontekście. Wszyscy pracownicy, współpracownicy oraz partnerzy spółki Przystanek Zdrowie sp. z o. o. zobowiązani są do przestrzegania tych zasad. Dodatkowo, chcielibyśmy podkreślić, że stosowanie niedozwolonych substancji i metod może prowadzić do potencjalnie niebezpiecznych i niepożądanych skutków ubocznych, zarówno dla zdrowia, jak i reputacji. Osoby decydujące się na takie działania muszą być świadome ryzyka, jakie ponoszą, w tym możliwych konsekwencji prawnych i dyskwalifikacji.
Tworząc Lab-Zdrowie, jesteśmy zaangażowani w promowanie zdrowego stylu życia oraz zasad fair play.
Dlatego też stanowczo odradzamy wszelkie próby użycia niedozwolonych środków w jakikolwiek sposób.